КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти


Перша кафедра акторського мистецтва та режисури драми

**


Завідувач кафедри
-БЕНЮК Богдан Михайлович,
професор, народний артист України,
лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Завідувач лабораторії Замятіна Олена Костянтинівна

Адреса кафедри:
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 52
тел.: 234–82–86
e-mail: drama1@knutkt.edu.ua


Історія кафедри

В 60-80 роки в Київському інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого функціонували дві кафедри майстерності актора і окремо - кафедра режисури. Одну з кафедр майстерності актора до 1984 року очолював професор М.М. Карасьов. У 1985 році керівництво кафедрою здійснює професор М.Ю. Резнікович. З 1985 до 1988 року завідувачем кафедри працює заслужений діяч мистецтв України, доцент Ю.П. Висоцький, який згодом очолить Другу кафедру акторського мистецтва та режисури драми. З 1988 до 2018 кафедру очолював академік Академії мистецтв України, народний артист України, професор М.Ю. Резнікович. З лютого 2018 року кафедру очолює народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Б.М. Бенюк.

З ініціативи Резніковича М.Ю. процес підготовки акторів на кафедрі було розгорнуто в бік вимог сучасного європейського театру. Однією з головних методичних засад став екстремальний вимір запропонованих обставин драматургії, практичне вирішення проблеми існування актора в напруженому темпоритмі, було акцентовано увагу на необхідності постійного акторського тренінгу. З метою підвищення професійного рівня студентів, кафедрою було запропоновано проведення державного іспиту з теорії акторського мистецтва як складової частни іспиту з фаху.

У різні роки до виховання майбутніх акторів залучаються видатні діячі театрального мистецтва: Г.П. Юра, А.М. Бучма, К.П. Хохлов, М.М. Крушельницький, В.О. Неллі, І.І. Чабаненко, Л.А. Олійник, Ю.М. Мажуга, Б.С. Ступка, Ю.П. Непша, С.А. Мойсеєв, О.С. Замятін, Л.Б. Остропольський, Т.Є. Назарова, Є.О. Гулякіна.

Відомі випускники кафедри: О. Задніпровський, Т. Назарова, О. Кульчицька, А. Мухарський, К.Г. Кашликов, Д. Лаленков, О. Ісаєв, Л. Погорєлова, А. Хостікоєв, Н. Кондратовська, Л. Куб’юк, С. Озіряний, Н. Сумська.

Про кафедру

[НАВЕРХ]

Кафедра здійснює підготовку фахівців за кваліфікаціями: “актор драматичного театру і кіно” та “режисер драматичного театру” за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр і магістр.

Основні фахові дисципліни:

 • майстерність актора
 • тренінг з майстерності актора
 • режисура драматичного театру
 • грим

Склад кафедри:

[НАВЕРХ]

 • Бенюк Богдан Михайлович - завідувач кафедри, професор, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, художній керівник акторського курсу;
 • Резнікович Михайло Юрійович - художній керівник акторського та режисерського курсів, академік Академії мистецтв України, професор, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка;
 • Бенюк Богдан Михайлович - художній керівник акторського курсу, професор кафедри, народний артист України;
 • Замятін Олег Семенович - художній керівник акторського курсу, старший викладач, народний артист України;
 • Мойсеєв Станіслав Анатолійович - художній керівник акторського курсу, старший викладач, народний артист України;
 • Гулякіна Євгенія Олександрівна - художній керівник акторського курсу, доцент, професор кафедри, заслужена артистка України;
 • Остропольський Леонід Беніаминович - художній керівник акторського курсу, доцент, заслужений діяч мистецтв України;
 • Мажуга Юрій Миколайович - професор, народний артист України;
 • Гетманський Олександр Миколайович - старший викладач, народний артист України;
 • Савченко Дмитро Віталійович – старший викладач, народний артист України;
 • Доля Наталія Костянтинівна – старший викладач, народна артистка України;
 • Нікітін Олег Володимирович – старший викладач;
 • Семирозуменко Лариса Миколаївна – старший викладач;
 • Новіков Віталій Анатолійович – старший викладач;
 • Морозов Дмитро Ігорович - викладач;
 • Щурська Олена Валентинівна – старший викладач;
 • Островська Леся Олегівна – старший викладач;
 • Маслак Юлія Юріївна – старший викладач;
 • Шикула Михайло Миколайович – викладач;
 • Недін Лариса Миколаївна – викладач;
 • Бурлака Наталія – викладач;
 • Воронкова Оксана Євгенівна – викладач.

  Наукова робота

  [НАВЕРХ]

  Наукова робота кафедри спрямована на розробку і аналіз проблем театрального мистецтва, зокрема – режисури та майстерності актора. Серед найбільш значних публікацій кафедри – п’ятитомне видання М.Ю. Резніковича «Театр доби» (2001-2008 рр.), де узагальнено досвід роботи автора на сценах професійних театрів.

  Кафедра поповнилась молодими фахівцями, серед яких – старші викладачі Л.М. Семирозуменко і В.А. Новіков, викладачі Островська Л.О. і О.В. Щурська. Закінчили асистентуру і активно викладають на різних курсах кафедри Юлія Маслак, Вадим Морозов.

  Ветераном кафедри є народний артист України та СРСР, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор Ю.М. Мажуга, який з 1964 року до сьогодні плідно працює з майбутніми акторами як педагог та професор-консультант.

  Протягом останніх років тривали творчі поїздки на студентські фестивалі до Китаю, Словаччини, Росії, Угорщини, Польщі, Іспанії, Молдови.

  Також кафедра проводить досить серйозну творчо-методичну роботу з удосконалення технології акторської майстерності.

  Окрім робіт з акторського тренінгу за цей час Михайлом Юрійовичем Резніковичем складено нову програму з режисури. У ній описано елементи професії, необхідні для засвоєння майбутньому режисеру. В цілому їх можна об’єднати заголовком: «Про художню цілісність вистави». В оновленій програмі досить докладно висвітлено всі елементи художньої цілісності вистави: починаючи з того, заради чого вона ставиться, і далі – через проблему конфлікту, через реалізацію поєднання сценографії та режисури, режисури та музики.

  Тривала наукова робота, вийшло декілька навчальних посібників, зокрема книги М.Ю. Резніковича: «Театр времен», «Сто пятая страница», «Режиссерские записки».

  Фотогалерея

  [НАВЕРХ]

  Бенюк Б.М.  Гулякіна Є.О.

  Мойсеєв С.Л.  Остропольський Л.Б.

  Резнікович М.Ю.  Замятін О.С.


   


     
  Новини в офіційному телеграм каналі:
  https://t.me/knutkt

  Загальний чат
  для питань:

  https://t.me/knutktgroup
  Чат гуртожитку:
  https://t.me/knutkthostel  Сторінка у Facebook:
  facebook.com/КНУТКіТ-ім-Карпенка-Карого-180012335373643/  Генеральні партнери

  Компанія «Інтеко-холдінг»


  © 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
  Розробка сайту bo-co