КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


08 листопада 2023 р. // Презентація КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого конференції «CILECT» Міжнародної асоціації шкіл кіно та телебачення


Презентація КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого конференції «CILECT»
Міжнародної асоціації шкіл кіно та телебачення

Враховуючи тенденції розвитку сучасної освіти і науки, КНУТКіТ прагне не лише національного визнання, а й високий міжнародний статус.

Завдяки посередництву Національного аудіовізуального інституту Франції та особистого сприяння викладача кафедри кінотелеоператорства Олександра Кришталовича, 08 листопада 2023 року відбулась онлайн-презентація Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого на конференції «CILECT», організованій Міжнародною асоціацією шкіл кіно та телебачення (Centre International de Lliaison des E oles de Cinéma et de Télévision).

CILECT (заснована 1954 року у Каннах, Франція) об’єднує 182 аудіовізуальні навчальні заклади з 61-ї країни світу. Основними завданнями Асоціації є просування найвищих стандартів освіти, дослідження сфери аудіовізуального мистецтва, організація форумів для обміну мистецьким, педагогічним, методологічним та управлінським передовим досвідом.

Під час презентації нашого Університету ректор Інна Кочарян зауважила, що Інститут екранних мистецтв КНУТКіТ – єдиний в Україні, який готує фахівців за 12-ма напрямами в межах спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»:

«Нам є що розповісти про нашу історію, але достатньо згадати всесвітньо відомих акторів, режисерів, операторів, які є нашими випускниками. Саме вихованці та їхні здобутки є нашою найбільшою гордістю!

Призів та нагород за останні роки було чимало і ось, лише частина з них: дві Золоті пальмові гілки Каннського кінофестивалю, номінація на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою, головний приз Міжнародного фестивалю короткометражного кіно в Клермон-Феррані, приз “Global–Art” в Лос-Анджелесі, нагороди кінофестивалю Санденс та багато багато інших…»

Членів  CILECT особливо зацікавило те, яким чином в умовах війни відбувається навчальний процес в Україні та які проблеми в мистецькій освіті спричинили нинішні умови.

Керівництво  поінформувало, що Університет один із перших в Україні поновив навчальний процес у квітні 2022 р. в онлайн та через місяць після того у офлайн-режимі: «Це допомогло молоді усвідомити, що їхнє життя триває. Проте щоразу, коли існує загроза, заняття припиняються, адже найголовніше це безпека наших дітей.

Станом на 2023 рік понад 80 % студентів повернулись в Україну, що свідчить про прагнення та вибір молоді продовжити навчання в рідній країні. Студенти продовжують учитись, рефлексують на сучасні події, присвячують свої роботи реаліям сьогодення в державі. Історія засвідчує, що геніальні роботи часто народжуються в складні часи».

Участь у перемовинах від КНУТКіТ брали:

– ректор Університету,  доктор економічних наук, доцент, заслужений працівник культури України Інна Кочарян;

перший проректор, доктор економічних наук, професор Олег Кратт;

директор ІЕМ, доцент, заслужений працівник культури України Ольга Равлюк-Голіцина;

завкафедри кінорежисури та кінодраматургії, доцент, заслужений діяч мистецтв України Валентин Марченко;

завкафедри режисури телебачення, доцент, заслужений діяч мистецтв України Василь Вітер;

завкафедри кінотелеоператорства, доцент, заслужений діяч мистецтв України Богдан Вержбицький;

завкафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва, кандидат мистецтвознавства, доцент Людмила Новікова.

Модерувала зустріч старший викладач кафедри філології Тетяна Кошланська.

Це перший крок на шляху до набуття статусу члена Міжнародної асоціації шкіл кіно та телебачення. Ми щиро сподіваємось на схвальне рішення Асоціації і з нетерпінням чекаємо на результат.
 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co