КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


03 червня 2023 р. // Участь Вікторії Коновалової, викладачки та аспірантки Університету, у проєкті «Спільно Кемп» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)


Участь Вікторії Коновалової, викладачки та аспірантки Університету,
у
проєкті «Спільно Кемп» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

Влітку 2022 року, викладачка кафедри кінорежисури та кінодраматургії, аспірантка Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені І.К. Карпенка-Карого  Вікторія Коновалова,  була залучена як ментор з акторської майстерності в проєкті «Спільно Кемп», що реалізується ГО “Культурна платформа Закарпаття” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Спільно Кемп — безпечний простір для дітей та молоді, де молоде покоління може отримати знання з креативних практик і суспільно-важливих тем. Метою Кемпу є сприяння соціальної згуртованості місцевих і внутрішньо переміщених дітей. Програма Кемпу сфокусована над тим, щоб допомогти молоді прожити власні емоції, досвід війни та набути важливі інструменти для адаптації в умовах нових реалій життя. Поза тим, учасники проєкту отримали корисні знання та креативні навички від провідних викладачів. Серед них – Вікторія Коновалова

Найбільше дітей-учасників серед ВПО – родом з Донецької, Київської, Харківської та Дніпропетровської областей.

За три місяці літа проєкт:

– побував у трьох містах Закарпаття: Сваляві, Іршаві та Ужгороді;

– об’єднав понад 6 тисяч місцевих і внутрішньо переміщених дітей та молоді.

Паралельно велась робота в проєкті з психосоціальної підтримки «Спільно. Твоя підтримка поруч», що також реалізовувався ГО “Культурна платформа Закарпаття” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, де активно застосовувався акторський тренінг. З червня 2022 року по листопад 2022 року викладачем університету  проведено понад 50 майстер-класів у Сваляві, Іршаві, Ужгороді, Мукачеві, Чинадієві.

За словами менторів та батьків, результат очевидний – поліпшення настрою та психологічного стану дітей. Учасники змогли відкритися, сміливо заявити про себе, побудувати нові дружні стосунки з однолітками, а також адаптуватися до нових умов життя.

Як практичний доробок розроблено 9 вправ на основі акторського тренінгу, які увійшли до посібника для освітян під назвою «Прості активності у бомбосховищі» в рамках національної кампанії «Спільно до навчання» (за підтримки першої леді Олени Зеленської, Міністерства освіти та науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні). На основі цих вправ створено відеоінструкції. Вони спрямовані на подолання страху та нервування у дітей під час перебування у бомбосховищі.

Посилання на деякі вправи з серії «Прості активності для бомбосховищ» за участю Вікторії можна переглянути за посиланнями:

1. Вправа «Покажи емоцію»: https://www.facebook.com/100002063150324/posts/pfbid02NByFp99AeqPTpfDQHiKs56Y5t9sEnyV39ZQkFjpd8PmjpjjVZszy634Qvukqkqsfl/?

2. Вправа на розвиток уяви та фантазії: https://www.facebook.com/100002063150324/posts/pfbid02uWgUCkoBvLiMfWdy82JQ64Na4xz9xmtmGiVcwacMmuJFt9bhzutrMdk6VB7fK3Ugl/?

3. Вправа «У центрі уваги»: https://www.facebook.com/100002063150324/posts/pfbid02iT58E5jFkPSQiywXLv77qnrnbC5SyCb2uYr1rvFMPHwZH25of5UjRjMoQAT7j2mxl/?

Вікторія була також запрошеним спікером вебінару «Активності для дітей в укритті під час оголошення повітряної тривоги» для освітян, у рамках кампанії «Спільно до навчання», що реалізується у співпраці з МОН, ЮНІСЕФ та за підтримки Офісу першої леді.

А з 22 грудня 2022 по 29 січня 2023 у місті Києві, викладачка як ментор з акторської  майстерності брала участь у проєкті Культурної Платформи та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Спільно Різдво». За допомогою акторських імпровізацій вдалося суттєво знизити загальний рівень тривожності учасників у період масованих атак і вивільнити накопичені негативні емоції.

Також до участі у проєкті «Спільно Різдво» залучили студентів  4-го курсу Інституту екранних мистецтв Анастасію Пентелюк та Даніїла Ратобильського (ОПП «Режисура неігрового кіно», художній керівник доцент, заслужений діяч мистецтв України Валентин Марченко). Їхнім завданням у проєкті було адміністрування локацій.

Подальші проєкти “Культурної платформи Закарпаття” та ЮНІСЕФ Україна спрямовані на взаємодію з молоддю та дітьми у ширших форматах. У новому сезоні проєкту Спільно Кемп команда поїде до молоді у нові міста — Чернігів, Полтаву та Київську область. А ще, паралельно з “Культурною платформою Закарпаття”, запускає додатковий проєкт, у якому передбачено відвідання Молодіжних центрів громад по всій Україні. У 2023 році ГО планує охопити  увагою 100 000 дітей, з якими через креативні та творчі практики відкриють світ креативної економіки для нового покоління.

Такі майданчики як Спільно Кемп пом’якшують психологічну травму й допомагають прожити складний період
завдяки глибокій інтеграції в екосистему соціалізаційних про
єктів і активностей.

Пишаємось, що саме карпенківці залучені до реалізації
подібних важливих проєктів!

Фото: пресслужба Unicef
 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co