КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


29 березня 2023 р. // Підсумки ретроспективного показу стрічок студентів-аніматорів Інституту екранних мистецтв на XXII анімаційному фестивалі MONSTRA – Lisbon Animated Film Festival (Лісабон, Португалія)

Підсумки ретроспективного показу стрічок студентів-аніматорів Інституту екранних мистецтв
на XXII анімаційному фестивалі MONSTRA – Lisbon Animated Film Festival (Лісабон, Португалія)

15-26 березня 2023 року у Лісабоні відбувся XXII анімаційний фестиваль «MONSTRA –Lisbon Animated Film Festival».

За ініціативи старшого викладача кафедри кінорежисури та кінодраматургії Олени Касавіної, підтриманої художнім керівником Лісабонського анімаційного фестив
НУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, створених від 2004 року.

Нагадаємо, що у березні короткометражний фільм «Садок вишневий», створений студентами-аніматорами 2-го курсу (художній керівник – Олена Касавіна), спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка у січні-березні 2022 р., увійшов у програму 47-го Міжнародного кінофестивалю в Клівленді. Це один із відбіркових фестивалів Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, переможці якого можуть подаватись та претендувати на Оскар у 2024 році. Після розголосу цієї новини до художнього керівника курсу звертались організатори декількох фестивалів з проханням надати стрічку для показу. Вона ж робила зустрічну пропозицію організаторам з проханням показати ретроспективу студентських фільмів. На неї не вагаючись відгукнувся Анімаційний фестиваль MONSTRA.

За словами пані Олени, глядачі з цікавістю зустріли роботи студентів, а сам фестиваль, цитуємо: «Дуже високого рівня! Я в захваті від конкурсних фільмів, які побачила!».

Міжнародний відділ нашого Університету надіслав подяку від імені ректора, яку Олена Касавіна особисто вручила Фернандо Галріті. Пан Галріта також викладає у Вищій школі мистецтв у місті Калдаш-да-Раїнья, куди готовий запросити наших студентів на навчання за програмою академічної мобільності, можливо, вже цієї осені.

Після показу стрічок на фестивалі, роботами наших студентів зацікавився відомий лісабонський молодіжний кіноклуб «SHORTCUTS». Тут понад рік, щомісячно, відбуваються покази короткого метру українських кінематографістів. Провадить їх Олена Піхо – наша чарівна землячка. 29 березня в кіноклубі відбувся показ чотирьох анімаційних фільмів з програми ретроспективи. Глядачі – молоді португальці – чудово сприйняли ці фільми! З огляду на таку реакцію, пані Олена дуже хотіла б продовжити покази робіт наших студентів в різних напрямах – ігровому, документальному, телевізійному.

 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co