КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


24 листопада 2022 р. // Круглий стіл «Українська культура в контексті багатовікової війни Росії з Україною: цивілізаційний конфлікт»


Круглий стіл «Українська культура в контексті багатовікової війни Росії з Україною: цивілізаційний конфлікт»

Таку назву мав круглий стіл організований 17 листопада 2022 року ініційованим відділом екранно-сценічних мистецтв та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України.

Окрім представників Інституту мистецтвознавства та інших установ НАН України (Інституту мовознавства імені О. О. Потебні, Інституту історії України) у засіданні брали участь викладачі кафедри кінознавства КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого (вони також є науковцями Інституту мистецтвознавства): член-кореспондент НАМ України Сергій Тримбач, який виголосив доповідь «Колоніальна спадщина Росії в українському кінематографі: проблеми подолання»; кандидати мистецтвознавства Людмила Новікова («Динаміка зміни іміджу України в аудіовізуальному мистецтві ХХІ століття») та Роман Росляк («Українське кіно: боротьба за автономію (з досвіду 1920-х рр.)»). О. Волошенюк, науковий співробітник ІМФЕ ім. М. Т. Рильського, виступила з доповіддю «Мистецьке висловлювання в умовах воєнного конфлікту: фільмографія війни (2014-2022)».

В рамках заходу прозвучали доповідь-презентація Наталії Мех, доктора філологічних наук, професора, завідувача відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології «Етос українського народу: ціннісні домінанти культурного простору», а також виступи: доктора філологічних наук Г. Півторака «Як росіяни вкрали та присвоїли нашу історію»; докторів історичних наук В. Даниленка («Сучасна Росія: втрата історії та спроби політичного й культурного реваншу»), О. Лисенка («Глухі кути» російської культури: погляд крізь призму війни»), Р. Маньковської («Деколонізація суспільної свідомості українців: технології позбавлення тоталітарного спадку»); докторів мистецтвознавства О. Найдена («Шаленство ілюзій, химерні сутності… Попередження людям (творчість К. Білокур та М. Приймаченко в світлі сучасних подій)», І. Юдкіна («Австрійсько-єврейські німецькомовні українофіли від Весни народів до Голокосту: проблема європейської ідентичності») та Л. Корній («Специфіка українсько-російських контактів у музичній культурі 17-18 ст.: сучасний погляд»), доктора філологічних наук Т. Рудої («Злам стереотипів, прийняття культури ворога в умовах війни»).

На завершення завідувач відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Н. Мех подякувала всім учасникам заходу й наголосила на важливості та своєчасності піднятих під час круглого столу проблем.

Громадянський обов'язок академічної спільноти України привертати сьогодні (в умовах воєнного стану) увагу світової наукової громадськості до тривалого цивілізаційного конфлікту, екзистенціальної небезпеки для існування нашої держави поруч з країною-агресором та висвітлювати справжню історію й правдиву візію про Україну в культурному просторі Європи та світу.
 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co