
Адреса Інституту: вул. Євгена Коновальця, 18, Київ, 01133
тел.: +38 (044) 529-51-95 факс: +38 (044) 529-80-67 e-mail: screenarts@knutkt.edu.ua
Директор Інституту екранних мистецтв - РАВЛЮК-ГОЛІЦИНА Ольга Миколаївна, заслужений працівник культури України, доцент кафедри кінознавства.
Народилася 25 березня 1954 року. З 1971 по 1976 рр. навчалася в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю «кінознавство». З 1979 року - співробітник факультету кінематографії і телебачення інституту, а з 1981 року розпочала свою педагогічну діяльність як асистент кафедри кінотелеоператорства. У 1984 - 1987 рр. навчалась в аспірантурі за спеціальністю 17.00.04 «Кіномистецтво, телебачення». З 2003 року - декан факультету кінематографії і телебачення, який згодом було реорганізовано в Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. З січня 2017 року – директор Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.
О. М. Равлюк-Голіцина - доцент кафедри кінознавства, викладає дисципліни «Зображальна культура фільму» та «Історія кіно». У творчому доробку - публікації в наукових виданнях Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академії мистецтв України, присвячені дослідженню становлення і розвитку кінооператорської майстерності в українському кінематографі. Має державні нагороди і відзнаки: Почесну грамоту Міністерства культури і туризму України, Почесну грамоту і медаль Кабінету Міністрів України, Знак згоди Євразійської академії телебачення та радіо, Грамота Державного агентства з питань кіно. Основна сфера інтересів творчих і наукових - кіномистецтво, театральне мистецтво. 
Заступник директора з освітньої (науково-педагогічної) роботи Інституту екранних мистецтв – ЧХАТАРАШВІЛІ-ПЕТРАШ Інга Теймуразівна Народилася 18 грудня 1979 року. З 2001 по 2006 рр. навчалася у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю «кінознавство».У 2008 – 2011 рр. була прикріплена до кафедри кінознавства Інституту екранних мистецтв у якості здобувача наукового ступеня кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.04 «Кіномистецтво, телебачення». З 2009 року розпочала свою педагогічну діяльність як викладач кафедри кінознавства. Викладає дисципліни «Історія та теорія анімації», «Майстерність художника кіно» та «Історія світового кіно». З 2010 по 2016 рр. – завідувач навчальною лабораторією кафедри кінознавства.З січня 2017 року – заступник директора з освітньої (науково-педагогічної) роботи Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого.
У науковому доробку – публікації в «Науковому віснику» Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, присвячені дослідженню історії, становленню та розвитку майстерності художника в українському та світовому кінематографі. Також брала участь в організації та проведенні конференцій кафедри кінознавства, де виступала із доповідями щодо різних аспектів світового кіномистецтва. 
МУЗИЧИН Володимир Миколайович – заступник директора з адміністративно-господарської роботи Інституту екранних мистецтв; Народився 4 червня 1964 року.
З 1997 по 2002 рік навчався в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю «Організація фільмовиробництва».
Викладав дисципліни «Вступ до фаху» та «Організація виробництва та просування фільму».
З 1 липня 2021 року - заступник директора з адміністративно-господарської роботи Інституту екранних мистецтв.
Методист деканату – Калатозішвілі Наталія Володимирівна Старший лаборант деканату – Оржешківська Анна Юріївна
Про Інститут
Історія Інституту сягає початку 60-х минулого століття. Восени 1961 року на корпусі № 7 Державного історико-архітектурного заповідника «Києво-Печерська лавра» з'явилася скромна табличка з написом: «Кінофакультет». Тут, в оточенні величної храмової архітектури, в атмосфері лаврських передзвонів і духовної благодаті оселилася гомінка студентська братія першокурсників - майбутніх режисерів і акторів кіно. Серед них були Іван Миколайчук, Борислав Брондуков, Раїса Недашківська, Віталій Дорошенко, Зоя Недбай, Валерій Бесараб, Володимир Савельєв, Борис Івченко та інші юнаки і дівчата, що на все життя пов'язали свою долю з українським кінематографом. Художнім керівником курсу і завідувачем першої на кінофакультеті кафедри майстерності актора та режисури кіно був народний артист України Віктор Ілларіонович Івченко. Багато відомих українських кінорежисерів долучилися до справи виховання творчої молоді; це народні артисти СРСР Т.В.Левчук і К.П. Степанков; народні артисти України В.Т. Денисенко, М.П. Мащенко та Ю.Г. Іллєнко; заслужені діячі мистецтв А.Й. Войтецький, В.З. Довгань, Ф.М. Соболєв, А.А. Народицький, В.П. Небера, В.Б. Кісін, В.М. Сивак та інші.
Пам'ятаючи, що практика без теорії мертва, кінофакультет вже в 1962 році розпочинає підготовку дослідників, пропагандистів і популяризаторів українського кіно - кінознавців. Створену невдовзі кафедру кінознавства очолив відомий кінокритик, доктор мистецтвознавства І.С.Корнієнко. Першими викладачами на кафедрі були заслужені працівники культури України Г.Б. Зельдович та С.П. Іванов; кандидати філологічних наук В.В. Цвіркунов і Д.Я. Шлапак; Ю.С. Левін, Г.П. Савченко, К.Г. Теплицький, а згодом і доктор філологічних наук Б.С. Буряк.
В 1966 році здійснено перший набір студентів-кінооператорів. Неоціненний вклад в розвиток школи кінооператорського мистецтва внесли заслужені діячі мистецтв України В.О. Смородін (перший декан кінофакультету і перший завідувач кафедри), М.К. Чорний, О.Ю. Прокопенко, С.В. Шахбазян, Л.Ф. Прядкін, В.С. Верещак, Е.Л. Плучик, І.Ц. Гольдштейн, Д.Н. Вакулюк та інші. У 1969 році на замовлення державного комітету з телебачення та радіомовлення, здійснено прийом на курс режисури телевізійного фільму. Художніми керівниками першого набору майбутніх режисерів були заслужений працівник культури України Р.Р. Єфименко та В.Л. Чубасов. Створену згодом кафедру режисури телебачення очолив заслужений діяч мистецтв України В.Б. Кісін. На кафедрі в різні часи плідно працювали: народні артисти України Г.Р. Кохан, І.М. Дука, В.Г. Розстальний, О.О. Сердюк, професор М.І. Мерзлікін; кандидат філологічних наук Т.В. Щербатюк, заслужені діячі мистецтв України В.О. Шулаков, В.М. Попко А.О. Бенкендорф та інші.
Факультет кінематографії, з 1995 року став факультетом кінематографії та телебачення. З 2005 року – Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. До складу Інституту входить:
кафедра кінорежисури та кінодраматургії
кафедра режисури телебачення
кафедра звукорежисури
кафедра кінотелеоператорства
кафедра кінознавства кафедра продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва
навчально-виробнича майстерня (кінотелекомплекс) Головними завданнями Інституту є:
- здійснення освітньої діяльності в галузі знань 02 «Культура і мистецтво» за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво». Забезпечує підготовку фахівців за освітніми рвнями: бакалавр та магістр.
-
планування та організація навчального процесу.
|