КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

>


Бібліотека


Бібліотека розпочала свою діяльність 1904 року водночас із заснуванням Музично-драматичної школи імені М. Лисенка. З 1918 року – Музично-драматичного інституту. 1947 року книгозбірню зареєстровано Міністерством культури України як бібліотеку Державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. 2003 року інститут було реорганізовано в Київський державний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Указом Президента України від 21 серпня 2004 року університету надано статусу національного.

1947 року розпочалося повноцінне життя бібліотеки. Першим її керівником була А. П. Фоміна, яка започаткувала інвентаризацію книжкового фонду. Цим було закладено основу майбутньої книгозбірні.

Вагомий внесок в організацію книжкового фонду внесла спершу як бібліограф, а потім завідувач бібліотеки
С. В. Тарапата (1961 –1985 рр.).

З 1985 по 2011 рік на посаді завідувача працювала С. Г. Весненко.

15 березня 2011 року директором бібліотеки стала Н. Д. Фролова.

У 2012 році було розроблено проект структури бібліотеки та виокремлено три відділи: відділ комплектування та наукової обробки документів, відділ обслуговування і зберігання фондів, інформаційно-бібліографічний відділ.

Книгозбірня обслуговує понад 3 000 читачів. Книжковий фонд на 24 травня 2021 року складає – 50 935 примірників друкованої продукції. Зберігаються рідкісні видання (понад 800 примірників): щорічники імператорських театрів та МХАТ, дореволюційні видання Ф. Шіллера, В. Шекспіра, М. Лисенка та ін.

Університет регулярно виділяє кошти на придбання навчальної та наукової літератури. Бібліотека комплектується літературою з питань режисури, акторського мистецтва, хореографії, кіно, театрознавства, організації театральної справи, телережисури, звукорежисури, організації виробництва фільмів, теорії музики, художньою та суспільно-політичною літературою.

Читацьку аудиторію складають студенти, аспіранти, викладачі та співробітники університету. Для читачів працюють абонемент і читальний зал.

Довідковий апарат складається із систематичного та алфавітного каталогів книг, електронного каталогу, картотеки періодичних видань, картотеки драматичних творів, картотеки друкованих робіт викладачів університету та інших тематичних картотек.

В 2017 році університетом було придбано програму «УФД-бібліотека», призначену для комплексної автоматизації діяльності бібліотеки. Відтоді триває наповнення програми: створення електронного каталогу, ведення документації щодо книжкового фонду, реєстрація бібліотечних описів документів згідно з держстандартами, друк каталожних карток різного типу шляхом застосування відповідних шаблонів тощо.

Головними напрямками бібліотечної діяльності є поповнення, збереження та підтримання в належному стані книжкового фонду, розширення бібліографічно-інформаційних послуг, удосконалення форм і методів роботи, впровадження нової системи обслуговування, автоматизація всіх основних технологічних процесів. З метою підвищення кваліфікації та ознайомлення із сучасними трендами, бібліотекарі беруть участь у фахових конференціях, семінарах і практикумах.

 

Директор бібліотеки: Фролова Наталія Дмитрівна

Посилання на наші групи в соцмережах:

Facebook: https://www.facebook.com/groups/189239824741977/

Instagram: https://www.instagram.com/lib_kkary/

Адреса бібліотеки: 01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 40,
тел.: (044) 272-34-78
e-mail: library@knutkt.edu.ua 

 УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИМІЖНАРОДНИЙ ОНЛАЙН ПЕРФОРМАНС
"МИР УКРАЇНІ!
МИР СВІТУ!"
/
«PEACE to UKRAINE! PEACE to the WORLD!»

    ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


    © 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
    Розробка сайту bo-co