КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти


Кафедра хореографії та пластичного виховання

Завідувач кафедри – Старостін Юрій Олександрович, старший викладач, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри.

Завідувач навчальної лабораторії – Проценко Світлана Іванівна.

Старший лаборант – Папіровий Андрій Валентинович.

У 1968 році була започаткована кафедра сценічного руху (зараз – кафедра хореографії та пластичного виховання), яку очолив заслужений артист України Ф.М. Баклан (згодом професор і ректор Київського театрального інституту імені І.К. Карпенка-Карого).

У 1983-1986 р.р. кафедру очолював народний артист України і СРСР В.П. Ковтун, у 1986-1992 р.р. – народний артист України О.О. Гомон, у 1992-2003 р.р. – знову народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, доцент В.П. Ковтун.

З 2003 року кафедру очолює доцент Ю.О. Старостін.

Діяльність кафедри пов’язана з іменами провідних майстрів своєї справи, які в різний час викладали сценічний рух, мистецтво сценічного бою. Це В.С. Штефан, М.О. Козаков, Г.Я. Елькіс, В.М. Красуля, В.К. Абазопуло. Г.Я. Елькіс є автором таких, по своєму унікальних, книжок, як «Сценічне фехтування» та «Пластичний тренаж актора». А автором програм «Сценічний рух» та «Мистецтво сценічного бою» є учень Г.Я. Елькіса, доцент кафедри Ю.О. Старостін, який зараз і викладає ці дисципліни. Разом з ним працюють його учні О.В. Павлін та О.О. Роєнко.

Викладати танець починали А.В. Яригіна, І.І. Врона та доцент А.С. Згурський. Зараз викладачами танцю працюють народні артисти України Г.С. Кушнерева, С.О. Бондур, заслужені артистки України Т.П. Михалевич та А.Д. Рубіна, випускники хореографічного відділення кафедри Н.В. Устінова, О.В. Головко,
В.А. Чуприн, С.І. Луценко, артистка балету Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка К.В. Іваненко та викладач Маншилін О.О.

Пластичний тренінг та трюкову підготовку для майбутніх акторів проводять кваліфіковані викладачі кафедри Майборода Н.В., Присяжнюк О.В., Папірова Н.В.

Гідними партнерами викладачів є висококваліфіковані провідні концертмейстери : це В.Є. Демещук, яка працює в університеті з 1966 року, Н.Є. Вороніна, Т.В. Лєвіна, О.В. Гребенюк, О.Л. Пец, а також молоді працівники: С.І. Аскевич, В.В. Аскевич,
О.А. Голенко, М.В. Александрова.

Кафедра хореографії та пластичного виховання є випускаючою і з 1993 року здійснює підготовку фахівців за освітньою програмою “режисура балету”, освітніми ступенями : бакалавр, спеціаліст (з 2017 року – бакалавр, магістр). Перший випуск хореографів відбувся у 1998 році. Випускники кафедри працюють за фахом у різних мистецьких і навчальних закладах України та за кордоном. Зараз на одному курсі студенти здобувають освіту стаціонарно (художній керівник курсу – заслужена артистка України Рубіна А.Д.), а на чотирьох заочно (художні керівники курсів народний артист України Бондур С.О. та доцент, народна артистка України Кушнерева Г.С.).

Серед відомих випускників кафедри заслужені артисти України Клявін Д. Р., Міхеєв М. М., Гордійчук І. В., Задаянна І. Є., Льовушкін О.Г., Сидорський С.А.

Студенти вивчають такі фахові дисципліни :

 • мистецтво балетмейстера;
 • мистецтво репетитора;
 • методика класичного танцю;
 • народно-сценічний танець;
 • історико-побутовий танець;
 • український танець;
 • дуетний танець;
 • сучасний балет;
 • мистецтво сучасної хореографії;
 • робота балетмейстера в драматичному театрі та кіно;
 • робота балетмейстера в хореографічному колективі.

Для студентів інших спеціалізацій університету згідно з навчальними планами на кафедрі викладаються такі дисципліни: “Танець”, “Пластичне виховання”, “Сценічний рух”, “Основи сценічного бою”, “Трюкова підготовка актора”, “Робота режисера з балетмейстером”.

Науково-методична робота викладачів кафедри спрямована насамперед на забезпечення навчального процесу та на дослідження впливу дисциплін музично-пластичного циклу на виховання майбутніх акторів, режисерів. Це розробка робочих навчальних програм, навчальних посібників, робочих та індивідуальних планів. Так, засл. арт. України Роєнко О.О. написав навчальний посібник “Вопросы и ответы или из опыта фехтмейстера-постановщика”.

Усі викладачі кафедри активно займаються творчою роботою. Творча діяльність викладачів тісно пов’язана з кафедрами майстерності актора і режисури. Це спільна праця над виставами (постановка танців, батальних та пластичних сцен), які щорічно включаються до курсових та дипломних робіт. Крім цього, викладачі кафедри займаються постановчою роботою в театрах Києва та багатьох міст України, співробітничають з телебаченням (участь у журі різних телевізійних конкурсів, озвучування телепрограм), беруть участь як балетмейстери в різних конкурсах артистів балету. Плідна творча робота пов’язує викладачів кафедри і з кіно. Це і акторська робота, і виконання каскадерських трюків, і постановка танцювальних, пластичних та батальних сцен.


Адреса кафедри : Київ, вул. Ярославів Вал 40.

Тел. (044) 272-34-78

 


   
Новини в офіційному телеграм каналі:
https://t.me/knutkt

Загальний чат
для питань:

https://t.me/knutktgroup
Чат гуртожитку:
https://t.me/knutkthostel

 


Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co