КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти


         Увага!
Інформація розміщена на сайті www.knutkt.kiev.ua не є офіційною інформацією Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого та є недостовірною. Офіційний сайт нашого університету знаходиться за адресою:
  www.knutkt.com.ua

І кафедра акторського мистецтва та режисури драми

**


Завідувач кафедри
-Резнікович Михайло Юрійович
,
академік Академії мистецтв України, професор, народний артист України,
лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Завідувач лабораторії Семирозуменко Лариса Миколаївна, старший викладач.

Адреса кафедри:
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 52
тел.: 234–82–86


Історія кафедри

В 60-80 роки в Київському інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого функціонували дві кафедри майстерності актора і окремо - кафедра режисури. Одну з кафедр майстерності актора до 1984 року очолював професор М.М. Карасьов. У 1985 році керівництво кафедрою здійснює професор М.Ю. Резнікович. З 1985 до 1988 року завідувачем кафедри працює заслужений діяч мистецтв України, доцент Ю.П. Висоцький, який згодом очолить Другу кафедру акторського мистецтва та режисури драми. З 1988 року кафедру знову очолює нині академік Академії мистецтв України, народний артист України, професор М.Ю. Резнікович.

З його ініціативи процес підготовки акторів на кафедрі було розгорнуто в бік вимог сучасного європейського театру. Однією з головних методичних засад став екстремальний вимір запропонованих обставин драматургії, практичне вирішення проблеми існування актора в напруженому темпоритмі; було акцентовано увагу на необхідності постійного акторського тренінгу. З метою підвищення професійного рівня студентів, кафедрою було запропоновано проведення державного іспиту з теорії акторського мистецтва як складової частни іспиту з фаху.

У різні роки до виховання майбутніх акторів залучаються видатні діячі театрального мистецтва: Г.П. Юра, А.М. Бучма, К.П. Хохлов, М.М. Крушельницький, В.О. Неллі, І.І. Чабаненко, Л.А. Олійник, Ю.М. Мажуга, Б.С. Ступка, Ю.П. Непша, Л.Б. Остропольський, Т.Є. Назарова, Є.О. Гулякіна.

Відомі випускники кафедри: О. Задніпровський, Т. Назарова, О. Кульчицька, А. Мухарський, К.Г. Кашликов, Д. Лаленков, О. Ісаєв, Л. Погорєлова, А. Хостікоєв, Н. Кондратовська, Л. Куб’юк, С. Озіряний, Н. Сумська.

Про кафедру

[НАВЕРХ]

Кафедра здійснює підготовку фахівців за кваліфікаціями: “актор драматичного театру і кіно” та “режисер драматичного театру” за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр і магістр.

Основні фахові дисципліни:

 • майстерність актора
 • тренінг з майстерності актора
 • режисура драматичного театру
 • грим

Склад кафедри:

[НАВЕРХ]

 • Резнікович Михайло Юрійович - завідувач кафедри, академік Академії мистецтв України, професор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, художній керівник акторського та режисерського курсів;
 • Бенюк Богдан Михайлович - художній керівник акторського курсу, професор кафедри, народний артист України;
 • Замятін Олег Семенович - художній керівник акторського курсу, старший викладач кафедри, народний артист України;
 • Мойсеєв Станіслав Анатолійович - старший викладач, народний артист України, художній керівник акторського курсу;
 • Гулякіна Євгенія Олександрівна - доцент, професор кафедри, заслужена артистка України, художній керівник акторського курсу;
 • Остропольський Леонід Беніаминович - доцент, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник акторського та режисерського курсів;
 • Мажуга Юрій Миколайович - професор, народний артист України;
 • Гетманський Олександр Миколайович - старший викладач, народний артист України;
 • Савченко Дмитро Віталійович – старший викладач, народний артист України;
 • Доля Наталія Костянтинівна – старший викладач кафедри, народна артистка України;
 • Нікітін Олег Володимирович – старший викладач;
 • Семирозуменко Лариса Миколаївна – старший викладач;
 • Новіков Віталій Анатолійович – старший викладач;
 • Морозов Дмитро Ігорович - викладач;
 • Щурська Олена Валентинівна – старший викладач кафедри;
 • Островська Леся Олегівна – старший викладач кафедри;
 • Маслак Юлія Юріївна – старший викладач кафедри;
 • Шикула Михайло Миколайович – викладач кафедри;
 • Недін Лариса Миколаївна– викладач кафедри;
 • Бурлака Наталія – викладач кафедри;
 • Воронкова Оксана Євгенівна – викладач кафедри.

Наукова робота

[НАВЕРХ]

Наукова робота кафедри спрямована на розробку і аналіз проблем театрального мистецтва, зокрема – режисури та майстерності актора. Серед найбільш значних публікацій кафедри – п’ятитомне видання М.Ю. Резніковича «Театр доби» (2001-2008 рр.), де узагальнено досвід роботи автора на сценах професійних театрів.

Кафедра поповнилась молодими фахівцями, серед яких – старші викладачі Л.М. Семирозуменко і В.А. Новіков, викладачі Островська Л.О. і О.В. Щурська. Закінчили асистентуру і активно викладають на різних курсах кафедри Юлія Маслак, Вадим Морозов.

Ветераном кафедри є народний артист України та СРСР, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, академік Академії мистецтв України, професор Ю.М. Мажуга, який з 1964 року до сьогодні плідно працює з майбутніми акторами як педагог та професор-консультант.

Протягом останніх років тривали творчі поїздки на студентські фестивалі до Китаю, Словаччини, Росії, Угорщини, Польщі, Іспанії, Молдови.

Також кафедра проводить досить серйозну творчо-методичну роботу з удосконалення технології акторської майстерності.

Окрім робіт з акторського тренінгу за цей час Михайлом Юрійовичем Резніковичем складено нову програму з режисури. У ній описано елементи професії, необхідні для засвоєння майбутньому режисеру. В цілому їх можна об’єднати заголовком: «Про художню цілісність вистави». В оновленій програмі досить докладно висвітлено всі елементи художньої цілісності вистави: починаючи з того, заради чого вона ставиться, і далі – через проблему конфлікту, через реалізацію поєднання сценографії та режисури, режисури та музики.

Тривала наукова робота, вийшло декілька навчальних посібників, зокрема книги М.Ю. Резніковича: «Театр времен», «Сто пятая страница», «Режиссерские записки».

Фотогалерея

[НАВЕРХ]

Бенюк Б.М.Гулякіна Є.О.

Мойсеєв С.Л.Остропольський Л.Б.

Резнікович М.Ю.Замятін О.С.


 
  

   Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co